2013 yılı İnşaat İşçisi Alım İlanları

2013-yili-insaat-iscisi-alimlariYapı ve inşaat şirketlerinde çalışmak,eleman, işçi ve personel alımlarından yararlanmak isteyenler için Türkiye’nin önde gelen ve sürekli olarak istihdam yaratarak işçi eleman ve personel arayan veya eleman alımı yapan Türkiye’nin en büyük inşaat şirketlerini sıralıyoruz. Söz konusu inşaat şirketleri birçok ülke için yurtdışı işçi ve eleman alımı da yapıyorlar.

Türkiye’de inşaat sektörü krizde bir miktar durgunlaşmış olsa da genel sürece baktığımız zaman inşaat sektörünün hiç hız kesmeden yeni projelerle büyümeye devam ettiğini görüyoruz. Türk inşaat firmaları sadece yurt içinde değil yurt dışında da çok büyük inşaat ve yapı projelerine imza atıyor, Avrupa’da, Rusya’da ve Orta Doğu ülkelerindeki inşaat projelerinde aktif rol oynuyorlar. Bazı inşaat şirketleri o kadar iyi ve kaliteli işler yapıyorlar ki sadece Türkiye’de değil tüm dünyada bir marka haline gelmiş durumdalar.  Türkiye’de inşaat sektörü “ekonominin dinamosu” olarak tanımlanıyor ancak inşaat sektörü için istihdam alanında da bir dinamo olma söz konusu, çünkü sektör son yıllarda yurt içi ve yurt dışında yaptığı işe alımlarla ve mevcut çalışanlarıyla on binlerce kişiye iş ve kazanç sağlıyor.

2013 İNŞAAT ŞİRKETLERİ İŞÇİ VE ELEMAN ALIMI

2012′yi de büyüme ve genişleme ile kapatan inşaat sektöründe inşaat şirketlerinde işe alımlar ve mevcut çalışan sayısı son dönemin en üst seviyesine ulaştı. 2013′e de stabil yatırım kararları ve yeni projelerle giren inşaat şirketleri 2013 yılında da binlerce işçi-personel alımı yapacak gibi görünüyor.

İNŞAAT ŞİRKETLERİ İŞÇİ VE ELEMAN ALIM İSTATİSTİKLERİ

Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre istihdam endeksi 2010 yılının ikinci döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla, yüzde 3.1 arttı. Buna göre Bina İnşaatı İstihdam Endeksi 75.4’ten 75.9’a, Bina Dışı İnşaatı Sektörü İstihdam Endeksi de 108.9’dan 115.4’e yükseldi. Sektörde çalışılan saat ise yine bir önceki yıla oranla yüzde 2.3 oranında artarak 75.5’e ulaştı.

EN FAZLA İNŞAAT ELEMANI İSTANBUL’DA ARANIYOR

2012′de büyük projelere start veren inşaat sektöründe hem yurt içi hem yurt dışı projelerde ciddi eleman ve işçi istihdam açığı doğdu. İnşaat firmalarında çalışmak isteyen eleman ve işçi adayları için için ciddi iş fırsatları söz konusu.

İNŞAAT ŞİRKETLERİ YURTDIŞI İŞÇİ VE ELEMAN ALIMLARI

Yurt dışında hangi ülkelerde inşaat elemanı aranıyor?
Yurt dışında özellikle Libya, Cezayir, Afganistan, Irak ve Türk Cumhuriyetleri, Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere büyük ve önemli inşaat ve alt yapı projeleri üstlenen Türk firmaları on binlerce kişiye iş sağlıyor, işçi ve personel alımı yapıyor. Yurt dışı inşaat şirketlerinde işe alım konusunda örnek olarak Rönesans İnşaat gösterilebilir. Yurt dışında önemli projelere imza atan Türk İnşaat Firması her ay yaklaşık 500 civarında işçiyi yurt dışında yürüttüğü inşaat projelerinde çalıştırmak üzere bünyesine alıyor. Diğer bir örnek ise Alarko Şirketler Grubu, söz konusu şirket sadece 2011 yılında yurt dışında yürüttüğü işlerde çalıştırmak üzere 2 bin işçi alımı yaptı.

EN FAZLA ELEMAN VE İŞÇİ ALIMI YAPAN İNŞAAT ŞİRKETLERİ

En çok inşaat elemanı arayan ve inşaat işçisi alan inşaat firmaları hangileri?
Söz konusu inşaat elemanı arayan ve inşaat işçisi alımı yapan dev firmaların başında DUMANKAYA, AĞAOĞLU, KULLAR, UKRA İNŞAAT, VARYAP, TEKNİK YAPI, SUR YAPI, BULUT İNŞAAT, Fİ YAPI, ENKA İNŞAAT, LİMAK İNŞAAT ve RÖNESANS İNŞAAT  geliyor. İnşaat alanında en fazla işçi-personel alımı yapılan şehir ise İstanbul.

ANKARA, ANTALYA, İZMİR İNŞAAT İŞÇİSİ VE ELEMAN ALIMLARI

İnşaat sektöründe en fazla işçi alımının yapıldığı İstanbul’dan sonra sırasıyla Ankara, Antalya ve İzmir en çok inşaat işçisi ve inşaat personeli alımı yapan şehirler.

ENKA İNŞAAT ELEMAN VE İŞÇİ ALIMLARI

Son 25 yıldır, ENKA, ENR-Engineering News-Record dergisi tarafından belirlenen ilk 225 uluslararası müteahhitler sıralamasında devamlı yer almakta ve 2004 yılında 53. sırada bulunmaktadır. Faaliyet Alanı oldukça genişlemiş olan enka inşaat Türkiye başta olmak üzere Orta Doğu, Afrika; Batı ve Doğu Avrupa; Rusya Federasyonunda İş merkezleri, otoyollar, plazalar, fabrikalar vb inşaat projeleri ile faliyetini yürütmektedir.

BULUT İNŞAAT ELEMAN VE İŞÇİ ALIMLARI

Bulut inşaat 1987 yılından bu yana kaliteden ve konfordan ödün vermeden sürekli yeni projeler hayata geçiriyor; Kararlılık ve disiplinli çalışma ile her gün biraz daha güçlenerek büyüyor. Bulut inşaat Türkiye’nin dünyadaki nüfusunun ilk 10 ülke arasına girmesi genç nüfusun korunması için sosyal donatılarıyla daha kaliteli yaşam alanları oluşturmayı kendine misyon edinmiştir.

LİMAK İNŞAAT ELEMAN VE İŞÇİ ALIMLARI

Limak Şirketler Grubu sürekli ve dengeli büyüyerek faaliyet gösterdiği alanlara turizm, enerji, çimento, gıda ve havacılık sektörlerini de katmıştır. Her branşta, seçkin uzmanlardan oluşmuş danışmanlar kurulu ve 100′ü aşkın teknik ve idari kadrosuyla, teknik donanımını, dönemin teknolojik gelişmeleri doğrultusunda geliştiriyor. Bugün yaklaşık 5000 kişiye istihdam olanağı sağlayan LİMAK İNŞAAT, her geçen gün büyüyen sermayesi ve makine parkı ile ülke ekonomisine katkıda bulunuyor.

Fİ YAPI ELEMAN VE İŞÇİ ALIMLARI

Emlak sektörünün deneyimli ve güvenilir isimleri tarafından kurulan FİYAPI A.Ş. inşaat sektörünün en hızlı büyüyen firmaları arasında yer alıyor. Hayata geçirdiği tüm projelerde kaliteli, sosyal ve nitelikli yaşam alanları sunmayı hedefleyen FİYAPI A.Ş. yoğun ilgiyle karşılanan projelerinin yanı sıra gelecek dönemde hayata geçirmeyi planladığı yeni projeler için de tüm çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

RÖNESANS İNŞAAT ELEMAN VE İŞÇİ ALIMLARI

Dünyanın en büyük uluslararası müteahhit şirketleri arasında ilk 100′de yer alan ve Yurt dışı projelerinde birçok ödüle layık görülen Rönesans İnşaat, Türkiye’nin en büyük 2. uluslararası müteahhidi konumundadır. ENR (Engineering News Records) 225 Uluslararası Müteahhitler listesinde 2007 yılında 61′inci, 2008 yılında 68′inci, 2009 yılında 85′inci, 2010 yılında 75′inci, 2011 yılında ise 69′uncu sırada yer almıştır. Rönesans İnşaat’ın projeleri bağımsız kuruluşlar tarafından birçok uluslararası ödüle layık görülmüştür.

UKRA İNŞAAT ELEMAN VE İŞÇİ ALIMLARI

İnsanı temel alarak, doğayı asla göz ardı etmeden “hayata değer katmak” prensibiyle, kalite ve güvenlikten ödün vermeden Türkiye’nin gurur duyduğu ve dünyada örnek sayılabilecek yaşam projeleri üretmek için yola çıkmış ve 2003 yılında inşaat sektörüne giren Ukra İnşaat, ilk olarak 36 daireli Öykü evlerini inşa etti. Ardından 2005 yılında 127 ofisten oluşan Ukra Şelale Plaza’yı hayata geçirdi. Ukra İnşaat’ın tüm projelerinde Türkiye ve dünyanın en önemli uzmanları, mühendisleri, mimarları görev aldı. Ukra İnşaat gerçekleştirdiği tüm projelerde çevreye uyum prensibine hakimdir. Ukra İnşaat teknelojisinin en üst olanaklarını doğanın verdiği huzur ve uyumla harmanlar. Ukra İnşaat’ın hedefi değer yaratan herkese kazandıran bir marka olarak büyük projelere imza atmak başarıyı ona güvenen insanlarla paylaşmayı ilke olarak benimsemiştir.

AĞAOĞLU İNŞAAT ELEMAN VE İŞÇİ ALIMLARI

1981 yılında ilk şirketi olan Akdeniz İnşaat ile faaliyetlerine başlayan Ağaoğlu Şirketler Grubu; inşaat,gayrimenkul, enerji ve turizm sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Grubun lokomotifi olan inşaat alanında bugüne dek 30 binin üzerinde konutun inşaatını tamamlayan Ağaoğlu, Türkiye’nin nitelikli konut üreten ve halihazırda konut üretimi için kaynak üretip iş sahası açan en büyük inşaat şirketlerinden biridir.

İNŞAAT FİRMALARI ELEMAN ALIMI İŞ BAŞVURUSU İŞ BAŞVURU FORMU

Digg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

25 yorum yapıldı

commenter

merhaba…ben yurt dısında calısmak istiyorum
daha once 5 yıl katarda calıstım bu 5 yıl ıcınde 4 proje bıtırerek turkıyeye dondum
ve demir klıp ta calıstım ayrıca 2 sene bobcat kullandım bilgilerim bunlar…tesekkur ederim

commenter

ben daha önçeden şirketinizde çalıştım alçıçı olarak tekrar gitmek istiyorum tel.05365226167 ali uzun ordu saygılar

commenter
murat şenkal | Şubat 21st, 2013 - 18:28

merhaba ben 2 yıl moritan yada 3 yıl viladi moskok ta azar baycan baküde çalıştım mekanik sıhi tesisat ustasıyım 05375682385 sizinle çalışmak isterim saygıla.

commenter
muttalip unal | Mart 24th, 2013 - 21:29

iyi günler ben daha önce hollandada 3 yıl inşaat sektöründe çalıştım. yeniden çalışmak isterim ülke farketmez önemli olan ödemelerin düzenli olması. 05544865696

commenter
EKREM KESİMCE | Mart 26th, 2013 - 18:49

iyi günler ben ordulu ekrem kesimce ben kalıp ve duvar ustasıyım iş arıyorum ve aylık ödemeler düzenli olsun ben calışıcam saygılarımla EKREM KESİMCE TEL 05321644309

commenter

Merhaba Alçı-Boya ustasıyım ve gerekirse kendime ait ekibimde vardır. Yurt dışı tecrübesi olan ustalarımda mevcuttur. Yurtdışında çalışmak istiyorum. numaram 0541 211 15 17

commenter
fevzı,cıl | Nisan 1st, 2013 - 14:58

25,yıllık,su,tesısatcısıyım,enkada,çalışdım,ış,arıyorum

commenter

Selam 25 yıllık inşaat demircisiyim yurt dışında çalışmak istiyorum saygılarımla tel +905372542755

commenter

iş makinaları ustayım yurt içi veya yurt dışında çalişmak istiyorum motor mekanik hidrolik bilgi ve tecrübem var 1965 dogumluyum e snıfı ehliyetimde var ustalık ve formenlik yaparım ist pendikte yaşamaktayım cep tel 05369549978

commenter

Slm bn tayfun 23 yaşında da br gencim çocukluktan. Beri yurtdışına çalşmk istedm meslek im makina yagcisi kalip bağlamak sizin çalişmak istiyorum izninizle saygilarmla.

commenter

05393097559

commenter

yurt dışında çalışmak istiyorumö 05350754354 manisa merkez saygılarımla

commenter
Harun AYDOĞAN | Mayıs 14th, 2013 - 19:33

Daha önce firmanızda borucu ustası olarak çalıştım tekrar yurt dışına gitmek istiyorum 05413883050

commenter

inşaat ve teknoloji yapı bölünden teknikerim iş tercübem yok yani fazla iş deneyim yok ama kısa sürede nşaat sektüründe tekniker eleman olarak grev almışm sizlerden iş istiyorum ülke fark etmez

commenter
mesut özmen | Mayıs 24th, 2013 - 22:54

mrh ben kalip ve demir ustasiyim yaklasik 10yildir bu işi yapiyorum turkiye genelinde ve yurt disinda caliştim sizinle calişmak isterim 05426808256 tsk

commenter
Harun Kayabaş | Mayıs 26th, 2013 - 13:41

Merhaba 13 yıldır hb inşaatta çalışıyorum nasipte varsa yabancı ülkede çalışmak isterim ğörevim tamir belgem var kaıp saha beton elikopter kesim kaynak sayğılar 05357730441 pasa

commenter
bülent akbaş | Mayıs 27th, 2013 - 00:26

kaba ince tadilat dekorasyon alt yapı işleriniz harfiyat nakliyat işleriniz yapılır .yıkım işleriniz profosyonel ekıbımızle hizmetinizdeyiz

commenter
bülent akbaş | Mayıs 27th, 2013 - 00:28

gsm 05322857972

commenter
yüksel özbek | Mayıs 28th, 2013 - 16:28

slm ismim yüksel özbek beton mikseri opratörüyüm yurtdışında çalışmak istiyorum sizinle çalışmaktan onur duyarım saygılar 5374221154

commenter

sutesisatcısıyım türkmenistanda varsa inşaat çalışmak isterim numaram 05075316452

commenter
şeyhmua demir | Haziran 20th, 2013 - 15:59

5 yıldır iskele kurum söküm ve boya ustasıyım sizinle calışmak istiyorum saygılar 0541 200 00 51

commenter

Malmısınız amk buraya bilgi için yazmışlar İşveren sizin bu yazdıklarınızı okumuyor gidin adam gibi başvurun iş istiyorsanız!

commenter

MERHABA BEN ANKARADAN HASAN MESLEĞİM ALÇI BOYA YAĞLI BOYA DIŞ CEPHE MONTALAMASI DAHA BİRÇOK İŞİMLE SİZLE KENDİ DİKSİYONU DÜZGÜN EKİBİMLE ÇALIŞMAKTAN GURUR DUYARIM YAŞIM 29 0542 2077843

commenter

5352054472

commenter
coşkun ,eyüp | Temmuz 14th, 2013 - 17:05

merhabalar biz iki kafadar arkadaş tesisat ustasıyız ekip kurabiliriz kazakhistanda çalışmak istiyoruz ilgilenen arkadaşların dikkatine

YORUM BIRAKIN

ADINIZ:
E-POSTA ADRESI:
YORUMUNUZ: